FALVAK KULTÚRÁJÁÉRT ALAPÍTVÁNY

Kultúra a béke követe
Elérhetőségünk, küldetésünk
1 % a falvak kultúrájáért
ÉVES BESZÁMOLÓ 2012
ÉVES BESZÁMOLÓ 2013
Magyar Kult. Napja Gála 2014.
A 2014. évi gála fotói
Kultúra Lovagrendje
Kultúra Lovagrendje belépés
A gála helyszíne
A Kultúra Lovagja elismerésről
Kultúra új lovagjai 2014-ben
Az avatási ceremónia menete
Örökség serleg 2015
Díszvendégek
Támogatóink 2014-ben
Fotók az alapítvány életéből
Elismertek 1999-2013.
Fotók, videók korábbi gálákról
A 2012. évi gála képekben
Örökség serleg 2006-2013
Jókai-díj
Örökségünkért érem
GÁLA BESZÁMOLÓ 2012
IKSZT közbeszerzés


1999.

1999. év kitüntetettjei

Kultúra Lovagja
1. Búza Barna (Budapest) szobrászművész, Művészetbarátok Egyesületének tiszteletbeli elnöke,
„Képzőművészeti munkásságáért"
2. Dr. Deme Péter (Budapest) a Nemzeti Múzeum főosztályvezetője, a millecentenárium emlékbizottság miniszteri biztosa, „Kultúrát támogató munkásságáért"
3. Frömmel Gyula (Budapest) festőművész, „A katonaművészek népszerűsítéséért"
4. Sigrid Boese Pirschel (Berlin, Németország) festőművész, a Berlin Brandenburgi Német Magyar Baráti Társaság alelnöke, „A magyar kultúra külföldi népszerűsítéséért"
5. Polyák István (Úrhida) festőművész, „A falvakban folytatott képzőművészeti oktató-nevelő munkájáért"
6. Tiszai Nagy Menyhért (Kisgéres, Szlovákia) református lelkész, festőművész, irodalmár,
„A magyar kulturális örökség megőrzéséért és külföldi népszerűsítéséért"
7. Dr. Jáki Ferenc (Budapest) tanár, irodalmár, „A magyar kultúra hazai és nemzetközi népszerűsítéséért
8. Nagy József (Rákóczifalva) vállalkozó, „Kulturális objektumok létrehozásáért és mecenatúrájáért"
9. Petermanné Baranyai Stefánia (Budapest) szobrászművész, „Képzőművészeti alkotások adományozásáért"
10. Sipos Gábor (Budapest) a Kulturális és Média Igazgatóság főigazgató helyettese,
„Művelődésszervezői tevékenységéért"
11. Szabó József (Budapest) a Szabó Öntészeti KFT cégtulajdonosa,
„Képzőművészeti alkotások megjelentetésének támogatásáért"
12. Vörös Ákos (Nagytarcsa) népművelő, festőművész, „Közművelődési munkásságáért"

Posztumusz a Kultúra Lovagja
13. Béres Ferenc (Budapest) énekművész,
„A magyar kultúrát népszerűsítő, a képzőművészetet támogató életművéért"
14. László Gyula (Budapest) régész, történész, képzőművész,
„A magyar kulturális és történelmi örökséget támogató életművéért"

A Kultúra Apródja
15. Kiss Szabó László (Olaszfalu) tanuló, „Képzőművészeti teljesítményéért”
16. Nagy Katalin (Rákóczifalva) tanuló, „Képzőművészeti teljesítményéért”
17. Nick Andrea (Budapest) tanuló, „Kultúraszervezői teljesítményéért”
18. Balásházi Bálint (Budapest) tanuló, „Zenei teljesítményéért”




2000.

A 2000. millenniumi év kitüntetettjei

Magyar Kultúra Lovagja
19. Szőke Anna (Kishegyes, Jugoszlávia) Vajdasági Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete és a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület elnöke, „A határon túli magyarság kultúrájának megőrzéséért és fejlesztéséért."
20. Kovács Andrásné (Jászfényszaru) nyugalmazott tanár, drámapedagógus, „Határon túli drámapedagógusi munkásságáért és a magyar felsőfokú drámapedagógus képzés beindításáért."
21. Varga Albin (Gencsapáti) népművelő, Művelődési Ház igazgatója, „Népművelői tevékenységéért."
22. Pál Aladár (Váraszó) népzenész, „Zenei örökség felkutatásáért és a népzenei hagyományok fejlesztéséért."
23. Sütő Ferenc (Bodrogi) fodrász, „Közösségépítő munkásságáért."
24. Szögi Csaba (Budaőrs) a Közép-Európai Táncszínház igazgatója, művészeti vezetője,
„A magyar táncművészet fejlesztéséért"
25. Dr. Balázs Ferenc (Pécs) a JPTE Pollack Mihály Műszaki Főiskola docense,
„Tanári példamutatásáért"
26. Pálfi András (Aranyosapáti) polgármester,
„Nemzetközi kulturális kapcsolatok feltételeinek megteremtéséért"
27. Dr. Ulbrecht Sándor (Nagyvarsány) állatorvos, „A nemzetközi alkotóközösség támogatásáért."
28. Horváth Pál (Budapest) a PanTel Rt vezérigazgatója,
„Világszínvonalú magyar telefonhálózat megteremtéséért, a magyar kultúra támogatásáért."
29. Nagy András (Kápolna) a „Medina Bútorgyár” tulajdonosa,
„A kulturális értékteremtés támogatásáért"
30. Dr. Utry Attila (Miskolc) népművelő, „Népművelő munkásságáért"
31. Dr. Balázs Lajos (Csíkszentdomonkos, Románia) román – magyar nyelv és irodalom tanár,
„A néprajztudomány szolgálatáért”
32. Dobó András (Kistárkány, Szlovákia) szabómester, „A település kulturális arculatának fejlesztéséért."
33. Nejzsmák Emma Vaszilevna (Rahó, Ukrajna) a rahói Tisza Kultúrház tulajdonosa,
„A magyar kultúra művelésének határon túli támogatásáért"
34. Győri Endre (Harkakötöny) az általános iskolaigazgató helyettese,
„A település kulturális fejlesztéséért"
35. Kerekes Tóth Erzsébet (Marosvásárhely, Románia) népdalénekes előadóművész,
„A zenei anyanyelv megőrzéséért"
36. Vidnyánszky Attila (Beregszász, Ukrajna) a Beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház rendezője, „A magyar színházi kultúra fejlesztéséért"
37. Benkő Pál (Kistarcsa) vállalkozó, „Kultúratámogató tevékenységéért."
38. Csendes Ferenc (Békécsaba) festőművész, „A tanyavilág képzőművészeti megörökítéséért."
39. Dr. Fodor Ferenc (Marosvásárhely, Románia) orvos, egyetemi tanár,
„Gyógyító és tudományos munkásságáért"
40. Geröly Tibor (Budapest) a Művészetbarátok Egyesülete elnöke, „Kultúraszervező tevékenységéért".
41. Kisfalusi János (Viszló) görögkatolikus lelkész,
„A magyar néprajzi hagyományok gyűjtéséért és fejlesztéséért."
42. Kopré József (Budapest) író, nyugalmazott tanár, „Irodalmi és tanári munkásságáért."
43. Mészáros József (Marosvásárhely, Románia) bibliográfus,
„Könyvtárszervező és kulturális értékmentő munkásságáért"
44. Papp János ezredes (Nagytarcsa), a MH Híradószertár parancsnoka,
„A honvédségi és a társadalom kapcsolatainak fejlesztéséért"
45. Szalma Mari (Budapest) festőművész, „Kultúraszervező munkásságáért"
46. Váray Károly (Barcs) tanár, „Közösségépítő munkásságáért"

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
47. Czine Mihály (Budapest) irodalomtörténész, irodalom kritikus,
„Irodalomtörténeti és a magyar irodalmat népszerűsítő munkásságáért"
48. Fried Pál (Simontornya) a Fried-bőrgyár volt tulajdonosa,
„A település kulturális életének létrehozásáért és szociális érzékenységükért"
49. Fried Imre (Simontornya) a Fried-bőrgyár volt tulajdonosa,
„A település kulturális életének létrehozásáért és szociális érzékenységükért"
50. B. Hajdú László (Budapest) festőművész, „Képzőművészeti munkásságáért"
51. Horváth István (Pécs) népművelő, „Népművelői életművéért"
52. Kaposvári Gyula (Szolnok) muzeológus,
„A tudományos ismeretterjesztésért és a korszerű múzeum létrehozásáért"
53. Dr. Szigetváry Ferenc (Szombathely) gyógyszerész,
„Gyógyszerész és Orvos Könyvtár gyűjtéséért és fenntartásáért"

Magyar Kultúra Apródja
54. Csigás Adrien (Budapest) tanuló, „Zenei teljesítményéért”

55. A Kultúra Lovagjai (alapító lovagok) testülete 2000. július 10-én Aranyosapátiban Nick Ferenc (Budapest) kultúraszervezőt a Magyar Kultúra Lovagja cím alapító lovagjává avatta: „Kultúraszervezői tevékenységéért”




2001.

2001. év kitüntetettjei

Magyar Kultúra Lovagja
56. Árkus Péter (Dévaványa) tanár-régész, „Honismereti munkásságáért"
57. Prof. Dr. Claus Frenz Claussen (Eisenbülh, Németország) egyetemi, tanár, acélszobrász,
„A magyar kultúra külföldi népszerűsítéséért"
58. Csajághy György (Pécs) zenetanár-népzenekutató, tárogató és klarinétművész,
„A magyar népzene őstörténeti kutatásáért"
59. Dinnyés József (Budapest) daltulajdonos, előadóművész, „A magyar költészet népszerűsítéséért"
60. Ferencz Éva (Budapest) színművész, énekes, „A magyar kulturális hagyományok megőrzéséért"
61. Gálfalvi Gábor (Alsóboldogfalva, Románia) igazgató-tanító,
„A magyar kultúra fenntartásáért és néprajzi gyűjtőmunkájáért."
62. Gergye Rezső (Vasvár) népművelő, „Közművelődési tevékenységéért"
63. Góg János (Csongrád) író, a csongrádi RaszteR Könyvkiadó igazgatója,
„Kultúraszervező tevékenységéért"
64. Dr. Gyarmaty Kálmán (Bocskaikert) polgármester, „A település kulturális életének fejlesztéséért"
65. Győri Istvánné (Budapest) Magyar Mezőgazdasági Múzeum Baráti Kör főtitkára,
„Mezőgazdasági örökség megőrzéséért"
66. Hajdú Jenő (Borsi, Szlovákia) pedagógus, „Kulturális örökség megőrzéséért"
67. Hoffner Tibor (Taliándörögd) polgármester, „A település kulturális életének fejlesztéséért"
68. Hornyák Gyula (Miskolc) könyvtáros-helytörténész, „Település kulturális életének fejlesztéséért"
69. Illés Sándor (Budapest) író, „Irodalmi munkásságáért"
70. Kalló József (Csákberény) főtisztelendő, „Kulturális örökség megmentéséért"
71. Kiss Béla (Kazincbarcika) SZIRT elnöke, „A kortárs irodalom támogatásáért"
72. Kókai Ernő (Székesfehérvár) alezredes, a Honvéd Kulturális Szolgáltató KHT igazgatója,
„Népművelői tevékenységéért"
73. Kotsis Ottó dr. (Kaposvár) pedagógus, „A táncművészet megismertetéséért"
74. Lukácsi György (Jászkisér) pedagógus, „A népművelő tevékenységéért"
75. Dr. Marácz Károly László (Einhoven, Hollandia) nyelvész,
„A magyar nyelv kutatásáért és az európai integráció elősegítéséért"
76. Mosonyi Ferenc (Gyömrő) zenész „Kortárs művészeti örökség népszerűsítéséért"
77. Mucsi József (Budapest) alezredes HM Kulturális Osztályának vezetője,
„A honvédség kulturális életének irányításáért"
78. Németh Eszter (Gyomaendrőd) nyugdíjas pedagógus, „Néprajzi örökség felkutatásáért"
79. Dr. Nienhaus Rózsa H. (Harixbeck, Németország) biomatemetikus,
„A népi és népművészeti hagyományok alkotó fejlesztéséért"
80. Pallag József (Úrhida) nyugdíjas klub elnöke, „Kulturális közösségformáló tevékenységéért"
81. Klaus Rettel (Berlin) a Via Europae Sculpturarum és a berlini Német Magyar Baráti Társaság alelnöke, az Európa Unió „Keleti blokk gazdasági tanácsadója",
„A magyar kultúra külföldi megjelenésének szervezéséért és támogatásáért"
82. Sárkány István (Budapest) népművelő-festőművész, „Kultúraszervező munkásságáért"
83. Karlheinz Sendke (Berlin) ügyvéd-közjegyző, „A magyar kultúra külföldi támogatásáért"
84. Dr. Szabó László (Budapest) építész, főiskolai docens,
„A népi építészeti értékek megőrzéséért, tanári példamutatásáért"
85. Dr. Szabó Zoltán (Túrkeve) Túrkevéért Alapítvány kuratórium elnöke,
„A település kulturális életének sokoldalú támogatásáért"
86. Szentpéteri Gabriella (Budapest) zongoraművész, „Magyar kultúra nemzetközi megismertetéséért"
87. Vaszkó Irén (Gyomaendrőd) nyugalmazott tanárnő,
„Tanári példamutatásáért, a néprajzi örökség megőrzéséért"

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
88. Dr. Lőrincze Lajos (Budapest) nyelvész, „A magyar nyelv megőrzése érdekében kifejtett életművéért"
89. Szigetváry János (Pécs) Ybl-díjas építészmérnök, „Építészeti kulturális örökség megőrzéséért"
90. Varga Mihály (Pécel) helytörténész, „Helytörténeti életművéért"




2002.

2002. év kitüntetettjei
Magyar Kultúra Lovagja
91. Albert István (Szárász) polgármester, „A település közművelődésének fejlesztéséért"
92. Binderné Palocsay Erzsébet (Tiszaújváros) költő, „Népművelői tevékenységéért"
93. Borkútiné Murányi Mária (Miskolc-Görömböly) népművelő, „Közművelődés fejlesztéséért"
94. Daragó Károly (Bogács) népművelő, „Népművelői tevékenységéért"
95. Domján Lajos (Budapest) művészeti vezető, „A zenei örökség alkotó fejlesztéséért"
96. Dudás Sándor (Csongrád) szobrászművész, „A kortárs képzőművészet fejlesztéséért'
97. Dr. Egyed Ferdinánd (Salgótarján) Művelődési Ház igazgató, „Közművelődési tevékenységéért"
98. Fülöp Mihály (Biharkeresztes) polgármester, „Közművelődés segítő munkásságáért"
99. Prof. Robert Hammerstiel (Ternitz, Ausztria) író, képzőművész,
„Nemzetközi kulturális kapcsolatok ápolásáért”
100. Hortiné dr. Bathó Edit (Jászberény) múzeológus,
„A magyar kulturális örökség megőrzéséért és alkotó fejlesztéséért"
101. Horváth-Hoitsy Edit (Budapest) irodalmár, „Irodalmi munkásságáért”
102. Ihász-Kovács Éva (Budapest) költő, író,
„Irodalmi munkásságáért és a falvak kultúrájának támogatásáért."
103. Jankovits Gusztáv (Csopak) festőművész, „A kortárs képzőművészet fejlesztéséért"
104. Juhász Jenőné (Pécel) kántortanító, „A magyar kulturális örökség megőrzéséért"
105. Kanizsa József (Budapest) író, költő, „A magyar kortárs irodalom fejlesztéséért"
106. Karsai Zsigmond (Pécel) népművészet mestere, „A népzenei és néptánc örökség megmentéséért"
107. Dr. Király Béla (Budapest) vezérezredes. miniszterelnöki tanácsadó,
„A magyar kulturális örökség gazdagításáért"
108. É. Kovács László (Gömörszőlős) polgármester,
„A magyar néprajzi és irodalmi örökség megőrzéséért."
109. Krajnikné Hegyi Irén (Beregszász, Ukrajna) tanárnő,
„A magyar zenei örökség határon túli megőrzéséért"
110. Dr. Legányi Marianna (Mosonmagyaróvár) fogszakorvos, író és költő,
„A hitéleti irodalom támogatásáért"
111. Márton András (Budapest) altábornagy, „Katonapedagógusi munkásságáért"
112. Pallér Attila (Nagykövesd, Szlovákia) vállalkozó, „A határon túli magyar kultúra fejlesztéséért."
113. Dr. Papp József (Tiszacsege) tanár-néprajzkutató, „A magyar kulturális örökség megőrzéséért."
114. Pálinkás Péter (Budapest) karnagy, „A magyar zenekultúra ápolásáért"
115. Pocsai Vince (Beregszász, Ukrajna) református lelkész,
„A magyar kultúra határon túli megőrzéséért."
116. Raduly József (Budapest) a 100 Tagú Budapesti Cigányzenekar Kulturális Egyesület elnök-producere. Az OCÖ alelnöke, „A magyar zenekultúra népszerűsítéséért”
117. Rajkai Zsomborné (Kazincbarcika) tanár, „A magyar kortárs irodalom fejlesztéséért."
118. Sellei Zoltán (Budapest) előadóművész, „A magyar irodalom fejlesztéséért."
119. Dr. Simek Viktor (Kolon, Szlovákia) igazgatóhelyettes,
„A határon túli magyar kulturális örökség megmentéséért"
120. Szántó József (Albertirsa) tanító, „Népművelő munkásságáért"
121. Tódor Albert (Nagyszalonta, Románia) polgármester, „A magyar kulturális örökség fejlesztéséért"
122. Tolcsvay Béla (Budapest) énekmondó, „A magyar zenei kultúra megőrzéséért és népszerűsítéséért"
123. Tóth János (Tornaszentjakab) tanító, „Közművelődési életművéért."
124. Veress D. Csaba (Veszprém) történész, „A magyar hadtörténelem kutatásáért"
125. Zámbó István (Budapest) karnagy, „A zenekultúra fejlesztéséért"

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
126. Kiss István (Balástya) népművelő, „A magyar kultúra érdekében kifejtett életművéért."

Magyar Kultúra Apródja
127. Bódis Beatrix (Győrújbarát) népművelő, „Népművelői munkásságáért"
128. Pásti József (Ikervár) Művelődési Ház igazgatója, „Népművelői tevékenységéért."
129. Sebestyén Zoltán (Mogyoród) faszobrász, „Település képzőművészeti fejlesztéséért."




2003.

2003. év kitüntetettjei

Magyar Kultúra Lovagja
130. Angyal Mária (Budapest) művészettörténész, „A kortárs képzőművészet fejlesztéséért"
131. Bíró Endre (Budapest) ügyvezető igazgató, „A magyar kultúra anyagi támogatásáért"
132. Budai Péter (Szolnok) karnagy, „A magyar zenekultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért"
133. Csoma Gergely (Budakeszi) szobrász, tanító, „A magyar nyelv határon túli tanításáért"
134. Énekes János (Kiskunlacháza) tanár, festőművész, „Pedagógusi életművéért"
135. Fejérpataky Tivadar (Budapest) mérnök, „Közművelődés támogatásáért"
136. Faltysné Ujvári Anna (Pécs) nyugdíjas, könyvtárvezető, „Közművelődési életművéért"
137. dr. Hellán János (Budapest) mk. alezredes, „A kulturális örökség fejlesztéséért"
138. Józsa Anna Borbála (Szabadbattyán) népművelő, „Közművelődési tevékenységéért"
139. Karai Sándor (Budapest) haditudósító, „Kulturális örökség megörökítéséért"
140. Kiss László (Budapest) NKÖM szakfőtanácsos, „Kulturális örökség ápolásáért és alkotó fejlesztéséért"
141. Kocsis Teréz (Parasznya) pedagógus, „Pedagógusi életművéért"
142. Kőszegfalviné Pajor Klára (Szombathely) Képeslapgyűjtők Országos Egyesületének elnöke,
„Kulturális örökség ápolásáért"
143. Macsi Sándor (Jászágó) tanító, „A falvak kulturális öröksége ápolásáért"
144. dr. Majzik István (Szeged) ügyvezető, „A kortárs irodalom támogatásáért"
145. dr. Mélykúti Csaba (Gödöllő) gépészmérnök, „Kulturális örökség ápolásáért és alkotó fejlesztéséért"
146. Mészáros Ilonka (Újvidék, Szerbia), „A magyar kultúra határon túli ápolásáért"
147. Nagy Imréné Mozsgai Anna (Szőkéd) pedagógus, „Pedagógusi életművéért”
148. Cs. Nagy Zoltán (Hajdúszoboszló) tanár, „Kulturális örökség ápolásáért és alkotó fejlesztéséért"
149. Ognjenovič Kettős Zsuzsanna (Lug, Horvátország) tanárnő, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért"
150. Országh László (Kunszentmárton) ruhatervező, „A magyar kulturális örökség ápolásáért"
151. Pócs Margit (Tolna) népművelő, humánpolitikus,
„A közművelődés és a pszichológiai kultúra fejlesztéséért"
152. Radács Béla (Székesfehérvár) Fejér Megyei Nyugdíjasok Érdekvédelmi Szervezete elnöke,
„Nyugdíjasok közművelődési tevékenységének szervezéséért"
153. Selmeczi Kovács Attila (Budapest) néprajzkutató, „A magyar kulturális örökség megmentéséért"
154. Stoller Antal (Budapest) igazgatóhelyettese, „A néptánc-kultúra fejlesztéséért"
155. Sülye Károlyné (Törökszentmiklós) Művelődési Központ Igazgató, „Kulturális örökség ápolásáért"
156. Szabó István (Zákányszék) pedagógus, „Pedagógusi életművéért"
157. Szabó József (Tát) nyugdíjas, „A falvak kultúrájának ápolásáért"
158. dr. Szőllősy Vágó László (Szabadka, Szerbia) pedagógus, népművelő,
„A határon túli magyar kultúra fejlesztéséért"
159. Sztrakai Judit (Borsodnádasd) festő, restaurátor művész,
„A képzőművészeti és közművelődési tevékenységéért"
160. Tavaszy Noémi (Budapest) festő- és grafikusművész, „Kortárs képzőművészet fejlesztéséért"
161. Tóth András (Rakacaszend) görög katolikus lelkész, „Iskolateremtő munkásságáért"
162. Tóth Ferenc (Budapest) festőművész, „A magyar kortárs festészet fejlesztéséért"
163. Töttös Sándor (Zengővárkony) népművelő, „Kulturális örökség fejlesztéséért"
164. Sztánics Ferenc (Rusko Selo, Szerbia) tanító, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért"
165. dr. Varga József (Göntérháza, Szlovénia) egyetemi tanár, író- költő,
„Határon túli magyar kulturális örökség fejlesztéséért"
166. Végh József (Diósjenő) népművelő, „A közművelődés fejlesztéséért"

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
167. Szász-Mihálykó Attila (Székelyudvarhely, Románia) a Népszínház igazgatója,
„A magyar színházi kultúra megőrzése érdekében kifejtett életművéért"
168. prof. dr. Simon Sándor (Kiskunfélegyháza) altábornagy,
„A katonai felsőoktatás fejlesztése érdekében kifejtett életművéért"

Magyar Kultúra Apródja
169. Baranyai Lajosné (Segesd) körzeti ápolónő, „A közművelődés fejlesztéséért"
170. Bíró Zsolt (Szeged) tanár, „A település közművelődésének fejlesztéséért"
171. Bulláné Farkas Beáta (Kazincbarcika) tanító, „Zenei örökség ápolásáért"
172. Csitei Gábor (Kapuvár) néptánc-együttes vezető, „A néptánc-kultúra ápolásáért"
173. Gáthiné Bodó Irén (Szamoskér) egészségügyi dolgozó, „Falvak kulturális öröksége ápolásáért"
174. Hadobás Pál (Edelény) Művelődési Központ, Könyvtár és Múzeum igazgatója,
„Közművelődési munkásságáért"
175. Hegedűs Gergő (Úrhida) tanuló, „A nyugdíjasok közművelődési tevékenységének támogatásáért"
176. Horváth Ágota (Pécs) népi iparművész, „Képzőművészeti örökség fejlesztéséért"
177. Nagy Géza (Csicso, Szlovákia) faműves, „A határon túli magyar kultúra ápolásáért"

Egyetemes Kultúra Lovagja
178. Božidar Blaževič (Okučani, Horvátország) ferencesrendi szerzetes,
„A népek közötti kulturális kapcsolatok ápolásáért"
179. Paulisz Boldizsár ( Doné Obdokovce, Szlovákia) építész,
„A magyar kultúra határon túli támogatásáért és a nemzetközi kulturális együttműködésért "
180. Gergely Mihály (Budapest) író, „A magyar kortársirodalom fejlesztéséért"
181. Gerhard Hanke (Berlin, Németország) alpolgármester,
„A népek közötti kulturális kapcsolatok ápolásáért"
182. Vladiszlav Lipic tábornok (Muraszombathely, Szlovénia) vezérkar főnöke,
„Nemzetközi katonai kapcsolatok ápolásáért”
183. Matherny Miklós (Kassa, Szlovákia) egyetemi tanár, „Pedagógusi életművéért"
184. Max van der Rose (Berlin, Németország) komponista, rendező,
„A népek közötti kulturális kapcsolatok ápolásáért"
185. Tar Károly (Lund, Svédország) közíró, „A magyar kultúra külföldi szolgálatáért"
186. Tóth Imre (Sarkad) országgyűlési képviselő, polgármester, „A magyar kulturális örökség ápolásáért"
187. Nagy Csaba (Nyíregyháza) tárogatóművész,
„A magyar zenei örökség ápolásáért és nemzetközi népszerűsítéséért"
188. George Pataki (New York, USA) New York Állam kormányzója,
„A nemzetközi kulturális kapcsolatok fejlesztéséért"




2004.

2004. év kitüntetettjei

Magyar Kultúra Lovagja
189. Dr. Aszódi Imre (Budapest) költő, „A magyar kortársirodalom fejlesztéséért"
190. Bada Johanna (Budapest) népművelő, „Határon túli magyar kulturális örökség ápolásáért"
191. Bank Lajos (Hetes) iskola igazgató, „A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért"
192. Berkes Sándor (Sárszentmihály) alezredes, „A katonai hagyományok ápolásáért"
193. Dr. Csáky Károly (Ipolyság, Szlovákia) tanár, etnográfus, „A határon túli magyar kultúra ápolásáért"
194. Dr. Csáky S. Piroska (Újvidék, Szerbia-Montenegro) Újvidéki könyv és sajtótörténész, az irodalomtudományok doktora „Határon túli magyar irodalom fejlesztéséért"
195. Csorba István Kadosa (Kisvárda) festő, író, „Nemzetközi kulturális együttműködés fejlesztéséért"
196. Maria Donovan (Párizs, Franciaország) újságíró, „A magyar kultúra nemzetközi népszerűsítéséért"
197. Faragó Laura (Budapest) énekművész, „A magyar népdalkincs népszerűsítéséért"
198. Földházi István (Sárospatak) kultúraszervező, „Az amatőr színházi mozgalom fejlesztéséért"
199. Gyarmati Tiborné (Ivánc) polgármester, „A település kulturális örökségének ápolásáért"
200. Hidy Pál (Eger) művelődésiház igazgató,
„A honvédség és a társadalom kulturális kapcsolatainak fejlesztéséért"
201. Kaudersné Madarász Zsuzsanna (Fót) művészeti iskola igazgató, „Pedagógusi munkásságáért"
202. Kádár Imréné (Domoszló) kulturális menedzser, „A település kulturális örökségének fejlesztéséért"
203. Korda György (Budapest) énekes, „A kortárs zenekultúra fejlesztéséért"
204. Mihály Béláné (Szentes) főtanácsos népművelő, „Kultúraszervező életművéért"
205. dr. Motorcza Gyula (Szárliget) író, költő és műfordító, „Kortárs irodalom fejlesztéséért"
206. Nyers Csaba (Budapest) szakács, „A magyar kulturális örökség ápolásáért"
207. Pintér Éva (Mosonmagyaróvár) festőművész, „A kortárs képzőművészet fejlesztéséért"
208. dr. Rácz Zoltán (Aszód) népművelő, „A hátrányos helyzetű embertársaink kulturális menedzseléséért"
209. Reményi István (Solymár) textilmérnök, „A település kultúrájának ápolásáért"
210. Schindler János (Kecel) polgármester, „A település kulturális örökségének fejlesztéséért"
211. Szegedi Miklósné (Megyaszó) könyvtárvezető, „A település kulturális örökségének ápolásáért"
212. dr. Székely András Bertalan (Isaszeg) művelődésszociológus,
„Határon túli magyar kulturális örökség ápolásáért"
213. dr. Szénássy Árpád (Komárom, Szlovákia) okl. mérnök, könyv és lapkiadó igazgató,
„A határon túli magyar kultúra ápolásáért"
214. Szilágyi László (Tornaújfalu, Szlovákia) tanár, „A magyar kultúra határon túli támogatásáért."
215.Tamás Gábor (Tyresö, Svédország) előadóművész, zeneszerző,
„A magyar kultúra külföldi népszerűsítéséért"
216. Tárkányi Imre (Budapest) költő, „A kortárs irodalom támogatásáért"
217. Ujvári László (Szabadszentkirály) tanító, „Pedagógus életművéért"

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
218. Császár János (Zengővárkony) kántortanító, „Kultúraszervező életművéért."
219. Csikász István (Balassagyarmat) költő, „A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért"
220. dr. Gémes Balázs (Szekszárd) Romológiai Kutatóintézet igazgatója,
„A kulturális örökség megmentése érdekében kifejtett életművéért"
221. Nagy István (Mártély) fafaragó, „A népművészeti életművéért"
222. dr. Varga Lajos (Tiszaföldvár) gimnázium igazgatója,
„A természeti környezet megmentése érdekében kifejtett életművéért"

Egyetemes Kultúra Lovagja
223. Harro Bräuniger (Berlin, Németország) iskolaigazgató, „A magyar kultúra külföldi támogatásáért"




2005.

2005. év kitüntetettjei

Egyetemes Kultúra Lovagja
224. Valerie Füleová (Prága, Csehország) kassai konzulhelyettes,
„Nemzetközi kulturális kapcsolatok támogatásáért”
225. Liu Wen Quing (Peking, Kína) kulturális tanácsos, „A nemzetközi kulturális kapcsolatok fejlesztéséért”

Posztumusz Magyar Kultúra Lovagja
226. Erzsébet királyné (Bécs, Ausztria) osztrák császárné és magyar királyné,
„A magyar kultúra ápolása érdekében megvalósított példamutató életművéért”
227. Kóbor Jenő (Takácsi) evangélikus-kántortanító, „Pedagógusi életművéért”
228. Lábodi Zoltán (Sitke) népzenész, „A magyar népzene megőrzése érdekében kifejtett életművéért”
229. dr. Rainprecht Antal (Pénzesgyőr) ügyvéd, „Humanista életművéért”

Magyar Kultúra Lovagja
230. Ambrus István László (Martonvásár) nyugdíjas,
„A nyugdíjas korosztályok közművelődésének szervezéséért”
231. Balogh Jánosné (Mártély) polgármester, „A település közművelődésének fejlesztéséért ”
232. Vitéz Bánkuty Géza (Kalifornia, USA) tartalékos honvéd ezredes,
„A magyar haderő történelmi örökségének ápolásáért”
233. Bese László ny. alezredes (Szentes) fazekas, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
234. dr. Burai Gézáné (Veszprém) művelődésiház igazgató, „A közművelődés fejlesztéséért”
235. Dánielisz Endre (Nagyszalonta, Románia) tanár,
„Magyar kultúra határon túli ápolása érdekében kifejtett életművéért”
236. Frech’ Ottó (Budapest) faszobrász, „A magyar népművészet ápolásáért”
237. Frits Sándorné (Ózd) karvezető, „A magyar zenekultúra fejlesztéséért”
238. Glogovácz István (Kimle) zene, szövegíró és rendező, „Közművelődés fejlesztéséért”
239. Gálné Kovács Irma (Gyergyófalva, Románia) tanítónő,
„A magyar kulturális örökség határon túli ápolásáért”
240. Jókai Anna (Budapest) író, „A kortárs magyar irodalom fejlesztéséért”
241. Kisné Potrik Irén (Gyergyószentmiklós, Románia) néprajzkutató,
„A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
242. Király Lajos (Budapest) Krúdy Gyula Irodalmi Kör elnöke, „A közművelődés fejlesztéséért”
243. prof. dr. Kölüs Gábor (Keszthely) a keszthelyi egyetem prof. emeritus tanára,
„Pedagógusi életművéért”
244. dr. Kurucz Ferenc rendőr dandártábornok (Békéscsaba) Békés Megye rendőrfőkapitánya,
„A közművelődés támogatásáért”
245. Kusztos Tibor (Bánffyhunyad, Románia) református lelkész,
„A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
246. Fr. Lakatos Sándor (Jánoshalma) ISV igazgató, „A magyar kulturális örökség ápolásáért”
247. Lőrinczné Dolgos Ilona (Őriszentpéter) tanár, „A település kulturális fejlesztéséért”
248. Oláh László (Székesfehérvár) ht. katona,
„A haderő és a társadalom kulturális együttműködésének fejlesztéséért”
249. Ősz Gyula (Nagytarcsa) vállalkozó, „A kultúra és a sport önzetlen támogatásáért”
250. Pál István (Tereske) pásztor, „A magyar kulturális örökség megőrzése érdekében kifejtett életművéért”
251. Rakó József (Budapest) Magyarország Felfedezői Szövetség elnöke,
„A magyar kulturális örökség ápolásáért”
252. Ráday Mihály (Budapest) MTV főmunkatársa, „A magyar kulturális örökség megmentéséért”
253. Sudár Lászlóné (Csepreg) nyugdíjas pedagógus, „A magyar kulturális örökség megmentéséért”
254. Szántai Sándor (Gödöllő) vasesztergályos – költő, „A magyar kultúra határon túli támogatásáért”
255. Szuhomeli Judit (Csonoplya, Szerbia-Montenegro) háztartásbeli,
„A magyar kultúra határon túli támogatásáért”
256. Tamás Károlyné (Szentgál) pásztorasszony, „A kultúra és a sport önzetlen támogatásáért”
257. Tóth Ferenc (Almásfűzítő) mérnök, „Helytörténeti kutatásaiért”
258. Várnai Márton (Pécs) Roma Közösségi Központ elnöke, „Kultúraszervező tevékenységéért”
259. Weinrauch Katalin (Beregszász, Ukrajna) könyvtáros, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”




2006.

2006. év kitüntetettjei

Egyetemes Kultúra Lovagja
260. prof. Dr. Sava Babič (Belgrád, Szerbia-Montenegró) író, műfordító,
„Nemzetközi kulturális kapcsolatok érdekében kifejtett életművéért”
261. Csáky Pál (Pozsony, Szlovákia) miniszterelnök helyettes,
„A magyar-szlovák kulturális kapcsolatok fejlesztéséért"
262. Valentin Tanase (Bukarest, Románia) festőművész,
„A nemzetközi képzőművészeti kapcsolatok fejlesztéséért”

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
263. Dr. Román András (Budapest) építész, „Az építészeti örökség megmentéséért”

Magyar Kultúra Lovagja
264. Antalfy István (Kecskemét) író-költő-műfordító, „A magyar újságírás területén kifejtett életművéért”.
265. Bagi Ferenc (Lakitelek) római.katolikus plébános, „Példamutató közösségteremtő tevékenységéért”
266. dr. Barsi Ernő (Győr) zenetudós, tanár,
„Kulturális örökség ápolása és gazdagítása érdekében kifejtett életművéért”
267. Béres János (Budapest) furulyaművész és zenetanár,
„A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért”
268. Borbély Jolán (Budapest) etnográfus, „A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért”
269. dr. Brantner Antal (Szentlőrinc) gyógyszerész-bölcsész,
„A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért”
270. Buják Vince (Tardoskedd, Szlovákia) kosárfonó, „A népművészeti hagyományok ápolásáért”
271. Csapó Endre (Sydney, Ausztrália) újságíró, „A határon túli magyar újságírás fejlesztéséért”
272. Deákné dr. Füvessy Anikó (Tiszafüred) muzeológus, néprajzkutató,
„A kulturális örökség megmentéséért”
273. Ember Csaba (Balassagyarmat) igazgató, „A magyar zenei kultúra fejlesztéséért”
274. Galó Józsefné (Debrecen) Hajdú-Bihar Megyei Nyugdíjas Szervezetek Szövetségének elnöke,
„Az időskorúak művelődésének fejlesztéséért”
275.Gracza Antal (Bácskossuthfalva, Szerbia) pedagógus,
„A zenekultúra határon túli fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
276. Gulyás András (Zsáka) polgármester, „A település közművelődésének fejlesztéséért”
277. Györe Pál (Abony) múzeumi igazgató, „A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért”
278. Kovács Ferenc (Oslo, Norvégia) médiamérnök, „A nemzetközi kulturális kapcsolatok ápolásáért”
279. Kovácsné Kővágó Anna (Murakeresztúr) pedagógus,
„A horvát-magyar kulturális együttműködés elősegítéséért”
280. Ladányi Lajos (Klasov, Szlovákia) a Szlovák Köztársaság parlamenti képviselője,
„A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
281. Licsicsányi István (Csongrád) nyá. alezredes, „A helytörténeti kutatómunkájáért
282. Meleg Vilmos (Nagyvárad, Románia) színész, rendező, színházigazgató,
„A magyar színházi kultúra fejlesztéséért”
283. Murányi Zsigmondné Bodnár Mária (Kuncsorba) nyugalmazott polgármester,
„A település közművelődésének fejlesztéséért”
284. Nagy Zoltán Mihály (Csonkapapi, Ukrajna) író-költő,
„A magyar irodalom határon túli ápolásáért”
285. Nádas Imréné (Püspökladány) hivatásos pártfogó, „A magyar néptánc-kultúra fejlesztéséért”
286. Pénzes János (Eliza, Ausztrália) hegyivadász hadnagy,
„A magyar kultúra határon túli ápolása érdekében kifejtett életművéért”
287. Rabóczki Lászlóné (Nyíregyháza) Krúdy Vigadó tulajdonos-igazgatója,
„A kulturális örökség ápolásáért és támogatásáért
288. Sajtos József (Soponya) népművelő, „A közművelődés fejlesztéséért”
289. Sarkady-Szabó Julianna (Bécs, Ausztria) vállalkozó, „A kortárs képzőművészet támogatásáért”
290. Sere Mihály (Jánoshalma) művelődésiház-igazgató, „A kultúra és a sport önzetlen támogatásáért”
291. Szabó Ferenc (Körmend) tanító, igazgatóhelyettes, „A közművelődés fejlesztéséért”
292. Szécsényi Olivér (Budapest) karnagy, nyugállományú alezredes,
„A zenekultúra fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
293. prof. dr. Szilágyi Tivadar (Budapest) hivatásos ezredes,
„A hazaszeretetre oktatás és nevelés fejlesztéséért”
294. Tatár Zoltán (Kolozsvár, Románia) közíró, „A helytörténeti kutatásaiért és írói tevékenységéért”
295. F. Tóth Mária (Budapest) Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma vezető-főtanácsosa,
„Kulturális örökség ápolásáért és alkotó fejlesztéséért”
296. Varga Sándor (Lendava - Lendva, Szlovénia) helytörténész, „A helytörténészi életművéért”

Magyar Kultúra Apródja
297. Gagyi Zoltán (Târnāveni-Dicsőszentmárton, Románia) tanár,
„A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
298. Micsik Béla (Törökbecse, Szerbia-Montenegro) tanító,
„A magyar kulturális örökség határon túl ápolásáért”

A Kultúra Lovagrendje 2005. év folyamán Nagy Géza és Pásti József a Magyar Kultúra Apródjai számára a Magyar Kultúra Lovagja címet adományozta.





2007.

2007. év kitüntetettjei

Egyetemes Kultúra Lovagja
299. Ove Berglund (Stockholm, Svédország) író, fordító, „A magyar kultúra külföldi népszerűsítéséért”
300. Wolfgang Plagge (Bekkestua, Norvégia) zeneszerző, zongorista,
„A nemzetközi kulturális kapcsolatok ápolásáért”

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
301. Sütő András (Marosvásárhely, Románia) író,
„Határon túli magyar irodalom érdekében kifejtett életművéért”
302. Táncsics Mihály (Budapest) író-politikus, „A magyar kultúra fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
303. Vertel József (Budapest) bélyegtervező grafikus,
„Az alkalmazott grafika gazdagítása érdekében kifejtett életművéért”

Magyar Kultúra Lovagja
304. Anker Antal (Budapest) karnagy, „A magyar zenekultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
305. Balázs Antal (Rákóczifalva) restaurátor, „Egyháztörténeti és művelődésszervezői munkásságáért”
306. Béresné Szőllős Beatrix (Budapest) cimbalomművész,
„A magyar népzene ápolása érdekében kifejtett életművéért”
307. Bicskei Kiss László (Budapest) színházi rendező, „A kortárs színházkultúra fejlesztéséért”
308. Borbíró Lajos (Füzesgyarmat) pedagógus, „A helytörténet ápolása érdekében kifejtett életművéért
309. Both Aranka (Székelyudvarhely, Románia) tanító, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
310. Dániel József (Újvidék, Szerbia) nyomdász, „A határon túli magyar közművelődés támogatásáért”
311. Dr. Fehér Zoltán (Bátya) tanár, „A kárpát-medencei néprajzi hagyományok gyűjtéséért”
312. Gaal György Elemér (Kolozsvár, Románia) író,
„A magyar kultúra határon túli ápolása érdekében kifejtett életművéért”
313. Prof. Dr. Gadányi Károly (Szombathely) egyetemi tanár,
„A szláv és a magyar nyelvtudomány fejlesztéséért”
314. Gergely Imre (Budapest) kultúraszervező, „A magyar kézművesség fejlesztéséért”
315. Glöckler János (Bátaszék) koreográfus, „A magyarországi német nemzetiség kultúrájának ápolásáért”
316. Dr. Györgypál Katalin (Budapest) író, költő, lapszerkesztő, „A kortárs irodalom fejlesztéséért”
317. Horváth Győző (Páli) tanár, „Néprajzi hagyományok ápolásáért”
318. Hosszú László (Zengővárkony) üzemmérnök, „Közművelődés fejlesztéséért”
319. Kasza Imre (Lund, Svédország) képzőművész, „Kortárs képzőművészet nemzetközi fejlesztéséért”
320. Komjáthy Kálmán (Körmend) helytörténész, „A közművelődés fejlesztéséért”
321. Kégl Antal (Budapest) művelődésszervező, „A magyar kultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
322. Kolti Helga (Balatonfüred) színész, kultúraszervező,
„A magyar irodalom és színházművészet fejlesztéséért”
323. Kovács Imre (Ősi) festőművész, „A közművelődés fejlesztéséért”
324. Likó János (Zágráb, Horvátország) építőmérnök, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
325. Mucsina Gyula (Terény) tanító, „A közművelődés fejlesztéséért”
326. Rosengart Béla (Budapest) képfaragó,
„Az ősmagyar kultúra bemutatása érdekében kifejtett életművéért”
327. Szabó Lajos Zoltán (Terroux, Svájc) ny. alezredes,
„A magyar kultúra külföldi népszerűsítése érdekében kifejtett életművéért”
328. v. Szilágyi Árpád József (Szeged) kultúraszervező, „Kulturális örökség ápolásáért”
329. Szőcs Lajos (Korond, Románia) helytörténész, „A néprajzi gyűjtőmunkájáért, ápolásáért”
330. Varga Gézáné (Győrvár) pedagógus, „A közművelődés fejlesztéséért”
331. Vinczéné Szilágyi Melinda (Csenger) énektanár, „A zenei hagyományok ápolásáért”
332. Dr. Vraukóné Lukács Ilona (Nyíregyháza) könyvtáros,
„Nemzetközi kulturális kapcsolatok fejlesztéséért”
333. Vukics Ferenc (Szentendre) százados, „A magyar katonai hagyományok ápolásáért”

A Tanácsadó Testület javaslatára – Sigrid Boese Pirschel a Kultúra Lovagja (alapító lovag) elhunyta miatt – a Falvak Kultúrájáért Alapítvány Kuratóriuma Emma Nyejzsmák Vaszilevna (Rahó, Ukrajna) Magyar Kultúra Lovagjának Egyetemes Kultúra Lovagja (alapító lovag) címet adományozott.

A Kultúra Lovagrendje 2006. évben Horváth Ágota, Baranyai Lajosné és Hadobás Pál Magyar Kultúra Apródjai részére a Magyar Kultúra Lovagja címet adományozta.




2008.

A 2008. év kitüntetettjei

Egyetemes Kultúra Lovagja
334. Darabán János (Rahó, Ukrajna) festőművész, „Nemzetközi kapcsolatok ápolásáért”
335. Mgr. Kolivosko István (Abaújszina, Szlovákia) könyvtáros, történész,
„Könyvtárak közötti kapcsolatok fejlesztéséért”
336. Zdenko Mikula (Bratislava, Szlovákia) zeneszerző,
„Zeneszerző életművéért és a kórusmozgalom fejlesztéséért”
337. Szerencsés János (Budapest) diplomata, kassai főkonzul, könyvtáros,
„Nemzetközi kulturális kapcsolatok támogatásáért”
338. Grzegorz Wajda (Varsó, Lengyelország) őrnagy, művelődésszervező, festőművész,
„A nemzetközi kulturális kapcsolatok ápolásáért”

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
339. Szíjjártó Jenő (Pozsony, Szlovákia) zeneszerző, karnagy,
„A határon túli magyar kórusmozgalom fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”

Magyar Kultúra Lovagjai
340. Dr. Aniszi Kálmán (Budapest) esszéíró, publicista, ny. egyetemi adjunktus, felelős szerkesztő,
„Irodalmi munkásságáért”
341. Bakó Ildikó (Takácsi) Néptánc-oktató, tojásfestő, kézműves, „A település közművelődési fejlesztéséért”
342. Dr. Benkő Éva (Jakabszállás) szociológus, népművelő,
„A kultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
343.Csikász Gáborné (Nagybarca) tanárnő, „Közművelődés fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
344. Dr. Eszenyi Gyuláné (Budapest) pedagógus, rajztanár,
„Népi hagyományok ápolása érdekében kifejtett életművéért”
345. Dr. Fábri Mihály (Gödöllő) középiskolai tanár, „Pedagógus életművéért”
346. Földes Imre (Zagyvarékas) nyugdíjas, „A népi hagyományok ápolásáért”
347. Hegedűs Valér (Budapest) zongoraművész, „A magyar zenei kultúra nemzetközi népszerűsítéséért”
348. Herbály Jánosné (Bugac) pedagógus, „A közművelődés fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
349. Yamada Hiroko (Waraba-shi, Japán) Magyar Turizmus Zrt. Tokyói iroda munkatársa,
„A magyar kultúra külföldi népszerűsítéséért”
350. Horváth György (Pannonhalma) keramikus, „A közművelődés fejlesztéséért”
351. v. Horváth Vilmos Vendel (Houthalen, Belgium) rokkantnyugdíjas,
„Kárpát-medencei magyar kulturális közösségek támogatásáért”
352. Kemény Gyuláné (Majs) tanárnő, „A település közművelődése érdekében kifejtett életművéért”
353. Kozma Imre (Budapest) a Betegápoló Irgalmas Rend szerzetese,
„A köz szolgálata érdekében végzett életművéért”
354. Köteles Erzsébet (Kassa, Szlovákia) gyógypedagógus, „A határon túli magyar kultúra ápolásáért”
355. Prof. Majdán János (Pécs) főiskolai tanár, rektor, „Pedagógusi tevékenységéért”
356. Makovecz Imre (Budapest) építész, „A néphagyományok ápolása érdekében kifejtett életművéért”
357. Mága Zoltán (Budapest) hegedűművész, „Előadóművészeti tevékenységéért”
358. Máté Ottilia (Dunakeszi) énekművész, „A nóta népszerűsítése érdekében végzett életművéért”
359. Nagy Ferenc (Csíkfalva, Románia) zenetanár, „A kóruséneklés érdekében kifejtett életművéért”
360. Nagy Iván (Berlin, Németország) teológus,
„A magyar kultúra külföldi ápolása érdekében végzett életművéért”
361. Németh Istvánné (Nagyrákos) polgármester, „A közművelődés érdekében végzett életművéért”
362. Pecze István (Szekszárd) trombitaművész, „A kortárs zenei kultúra ápolásáért”
363. Dr. Simor Ferencné Bokody Éva (Siklós) agrármérnök – tájház-vezető,
„A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért”
364. Dr. Szabó László (Szolnok) nyugalmazott egyetemi tanár,
„A kulturális örökség megmentése érdekében kifejtett életművéért”
365. Dr. Szanati József (Budapest) ny. ezredes hadtörténész,
„A haza szolgálata érdekében kifejtett életművéért”
366. T. Pataki László (Salgótarján) színházi rendező, „A színházi kultúra fejlesztéséért”
367. Vass József (Óföldeák) helytörténeti kutató, „A közművelődés fejlesztéséért”
368. Dr. Vendégh Ferenc (Budapest) okl. közgazdász,
„A mezőgazdasági értékek megőrzése érdekében kifejtett életművéért”
369. v. Zászlós Zsóka György (Budapest) író, oknyomozó történész, ny. alezredes,
„A magyar kultúra külföldi szolgálatáért”

Magyar Kultúra Apródja
370. Bella Péter (Budapest) főiskolai hallgató, népzenész, „A népzene ápolásáért”
371. Jaczkó Tiborné (Kazincbarcika) adminisztrátor, „Előadóművészeti tevékenységéért”

A Kultúra Lovagrendje Bulláné Farkas Beáta (Kazincbarcika), tanárnőnek, Magyar Kultúra Apródjának a Magyar Kultúra Lovagja címet adományozta.




2009.

A 2009. év kitüntetettjei

Egyetemes Kultúra Lovagja
372. Hans Kollmann (Berlin, Németország) mérnök, „Nemzetközi kulturális kapcsolatok ápolásáért”
373. Pusztai Péter (Vaudreul-Dorion, Kanada) képzőművész, „Képzőművészeti tevékenységéért”

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
374. Lakatos Demeter (Szabófalva, Románia) költő, „A magyar nyelv és kultúra határon túli ápolásért”
375. Molnár István (Budapest) táncművész, koreográfus, néptánc-kutató,
„A magyar tánckultúra fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
376. Tavaszy Sándor (Budapest) író-költő-műfordító,
„A magyar nyelv ápolása érdekében kifejtett életművéért”

Magyar Kultúra Lovagja
377. Dr. Andrásfalvy Bertalan (Hosszúhetény) egyetemi tanár,
„Népi kultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
378. Bada István (Szabadka-Budapest) népművelő, „Határon túli magyar kulturális örökség ápolásáért”
379. Balázs Klári (Budapest) énekes, „A kortárs zenekultúra fejlesztéséért”
380. Dr. Bartha Júlia (Karcag) etnográfus, keletkutató, „A magyarság keleti kapcsolatainak kutatásáért”
381. Bartus Józsefné (Herecsény) palóc mesemondó, „Hagyományápolás érdekében kifejtett életművéért”
382. Fodor István Ferenc (Jászjákóhalma) nyugalmazott polgármester, „Közművelődés fejlesztéséért”
383. Gelencsér Ferenc (Tapolca-Diszel) kőfaragó, „Az életminőség fejlesztéséért”
384. Gönc Mihály László (Lendva, Szlovénia) helytörténész,
„A hazaszeretet jelképeinek és hagyományok külföldi ápolásáért”
385. Dr. Harmath Károly (Újvidék, Szerbia) ferences szerzetes, „Hitéleti, valamint oktató-nevelő életművéért ”
386. Herczeg Jánosné (Kartal) nyugalmazott tanítónő, „A település közművelődése fejlesztéséért”
387. Jaczkó György (Szolnok) görög katolikus lelkész, „A hitélet és közművelődés fejlesztéséért”
388. Józsa Judit (Korond – Budapest) keramikus, „Népi hagyományok fejlesztéséért”
389. Kardos Béla (Sydney, Ausztrália) az Új Dél Welsi Magyar Szövetség elnöke,
„A magyar kultúra külföldi ápolása érdekében kifejtett életművéért”
390. Kátai Tibor (Nagykikinda, Szerbia) néptánc-oktató, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
391. Kereszti Ferenc (Kistarcsa) mérnök, népművelő, „Közművelődés fejlesztéséért”
392. Kollár Kálmán (Veszprém) zenepedagógus-karnagy,
„A zenekultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
393. Kovács Pálné (Tápiószentmárton) óvodapedagógus, „Közművelődés fejlesztéséért kifejtett életművéért”
394. Magyar Istvánné (Szeged) könyvtáros-népművelő, „A közművelődés fejlesztéséért”
395. Németh István (Komló) nyugdíjas, „A közművelődés fejlesztéséért”
396. Popovics Béla (Munkács, Ukrajna) tanár, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
397. Dr. Rácz József Zoltánné (Aszód) nyugdíjas,
„Fogyatékkal élők társadalmi szervezetének működtetéséért”
398. Smuta Kálmánné (Kunszentmárton) helytörténeti kutató, „Helytörténeti kutatásaiért”
399. Somorjai Gábor Lehel (Füzérradvány) klarinétművész és zenetanár,
„A magyar zenekultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
400. Szabó István (Szentgál) fafaragó, „A fafaragás népszerűsítéséért”
401. Széles András (Budapest) citeraművész, zenetanár, „Népzene ápolásáért”
402. Szőcs Lajos (Körispatak, Románia) szalmakalap-készítő, „A népművészeti hagyományok ápolásáért”
403. Varga Nándor (Csongrád) előadóművész, „Előadóművészeti tevékenységéért”
404. Dr. Végh Ferenc nyá. vezérezredes (Budapest) nyá. katona, nagykövet,
„A haderő és a társadalom kapcsolata területén vállalt életművéért”
405. Dr. Végh Károly (Szentendre) közművelődési és marketing főosztályvezető,
„Irodalomkutatói tevékenységéért”
406. Világos István (Melbourne, Ausztrália) vállalkozó, tiszteletbeli konzul,
„Közművelődés fejlesztéséért kifejtett életművéért”

Magyar Kultúra Apródja
407. Béres Melinda (Budapest) közgazdász, „A magyar meseirodalom fejlesztéséért”
408. Takács Éva (Szeged) népdalénekes, „Magyar népdalkincs népszerűsítéséért”
409. Takó Gábor (Kemestaródfa) művelődésiház-vezető, „Kulturális értékteremtésért”




2010.

A 2010. év kitüntetettjei

Egyetemes Kultúra Lovagja
410. Slavko Avsenik (Begunje, Szlovénia) zenész,
„A kortárs zene példamutató ápolása érdekében kifejtett életművéért”
411. dr. Habsburg Ottó (Németország) Páneurópai Unió tiszteletbeli elnöke,
„Nemzetközi kapcsolatok fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
412. Snježana Matoš (Kotoriba, Horvátország) iskolaigazgató,
„A magyarországi horvát nemzetiség kultúrájának támogatásáéért”
413. Srecko Ornik (Radizel, Szlovénia) nyugdíjas, önkormányzati képviselő,
„A nemzetközi művészeti kapcsolatok fejlesztéséért”

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
414. dr. Szabó Lajos (Kisújszállás) nyugalmazott gimnáziumi igazgató, országgyűlési képviselő,
„Helytörténeti kutatómunka érdekében kifejtett életművéért”
415. Gróf Széchenyi István (Budapest) katona, politikus, író,
„A magyar nemzet fejlesztése és kultúrájának ápolása érdekében kifejtett életművéért”
416. Szilágyi János (Barcs) népművelő, „A közművelődés érdekében kifejtett életművéért”
417. Zágony Sándor (Budapest) agrármérnök, „Helytörténeti kutatómunka érdekében kifejtett életművéért”

A Magyar Kultúra Lovagja
418. Alföldi Albert (Hajós) művelődésszervező, „A település közművelődésének fejlesztéséért”
419. Baunok Béla (Fegyvernek) nyugdíjas, „A magyar kulturális örökség ápolásáért”
420. Prof. Blazovich László (Szeged) történész-levéltáros, egyetemi tanár, „Honismereti életművéért”
421. Dr. Csák József (Budapest) egyetemi docens, énekművész, „Az énekkultúra népszerűsítéséért”
422. Dévai Nagy Kamilla (Budapest) énekművész, „A hazaszeretetre nevelő énekművészi tevékenységéért”
423. Dr. Erdős Bartha István (Nils Akersonsg, Svédország.) ny. egyetemi tanár, író és fordító,
„A kortárs irodalom támogatásáért”
424. Farkas Beke Nándor (Budapest) hegedűművész, „A magyar zenekultúra ápolásáért és népszerűsítéséért”
425. Fenyvesi Ferenc Márton (Gyermely) címzetes nyugalmazott igazgató,
„A közművelődés érdekében kifejtett életművéért”
426. Grimm Pállfy Piroska (Turda, Románia) irodalmár, tűfestő, „Alkotóművészeti tevékenységéért”
427. Hahnné Duray Éva (Lučenec, Szlovákia) pedagógus, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
428. Hábencius Ferencné (Telekes) nyugdíjas pedagógus, „Közművelődés fejlesztéséért”
429. Herencsár Viktória (Budapest) cimbalomművész, „A kortárs zeneművészet nemzetközi összefogásáért”
430. Dr. Higyed István (Temesvár, Románia) lelkész,
„A nemzetek és felekezetek közötti békesség érdekében kifejtett életművéért”
431. Horváth Barnabásné (Csehimindszent) nyugdíjas pedagógus,
„Közművelődés fejlesztéséért”
432. Juhász László (Siófok) vállalkozó, „Nemzetközi kulturális értékek magyarországi bemutatásáért”
433. Kallós Zoltán (Kolozsvár, Románia) pedagógus,
„A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért”
434. Kiss Anna (Budapest) költő, drámaíró, „A kortárs irodalom fejlesztéséért”
435. Kovács István József (Kecskemét) költő, „A kortárs irodalom támogatásáért”
436. Dr. Márkus Miklósné Natter-Nád Klára (Budapest) tanárnő,
„Zenei kultúra fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
437. Mátyus Ilona (Kibéd, Románia) nyugalmazott tanítónő,
„A magyar kulturális örökség határon túli ápolásáért”
438. Mözsi Szabó István (Tolna) képzőművész, pedagógus, „Képzőművészeti életművéért”
439. Dr. Nagy Mária Lucia (Bekkestua, Norvégia) orvos, „A kultúrák közötti kapcsolatok ápolásáért”
440. Németh Sándor (Budapest) vers és prózamondó, énekes,
„A zenekultúra és a kortárs irodalom támogatásáért”
441. Can Özoguz (Ankara, Törökország) vállalkozó-mecénás,
„A török-magyar kulturális kapcsolatok ápolásáért”
442. Pregitzer Fruzsina (Nyíregyháza) színművész, „A magyar nyelv és kultúra ápolásáért”
443. Székely Mendel Melinda (Veresegyház) színművész, költő, képzőművész,
„A magyar kultúra külföldi ápolásáért”
444. Tóth Ildikó Irma (Sölvesborg, Svédország) óvónő, „A magyar kultúra külföldi népszerűsítéséért”
445. Törő György (Szekszárd) fafaragó népi iparművész, „A népi kultúra ápolásáért”

Magyar Kultúra Apródja
446. Gál Tibor (Gyüre) ny. főhadnagy,
„Az egészséges életmód népszerűsítéséért és a hazafias nevelés támogatásáért”
447. Kovács Norbert (Kiscsősz) néptáncos, „A néptánc-hagyományok ápolásáért”
448. Rezi Erika Gabriella (Alsóboldogfalva, Románia) tanítónő, „Néptanítói tevékenységéért”
449. Vida Törnar Judit (Lendva, Szlovéniai) tanítónő, „A határon túli magyar kultúra ápolásáért”




2011.

A 2011. év kitüntetettjei

Magyar Kultúra Lovagja
450. Bardócz Ferenc (Gyergyóditró, Románia) mérnök, „A székelység kultúrájának fejlesztéséért”
451. Bába Lucia (Újvidék, Szerbia) riporter,
„A határon túli magyar nyelvű tájékoztatás érdekében kifejtett életművéért”
452. Bátovszki György (Csömör) polgármester, „A település életminősége fejlesztéséért”
453. Bodza Klára (Budapest) énekművész-tanár, „A népdalkultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
454. Bóta József Sándor (Szíhalom) az alapítványi iskola igazgatója, „Az életminőség fejlesztéséért”
455. Csurilla Erzsébet (Abaújszina, Szlovákia) nyugdíjas pedagógus,
„A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
456. Erdélyi Zsuzsanna (Budapest) folklorista,
„A magyar néphagyományok gyűjtése érdekében kifejtett életművéért”
457. Fenyvesvölgyiné Tóth Zsuzsanna (Bakonszeg) tanítónő, „A kisebbségi kultúra támogatásáért”
458. Goldschmied József (Budapest) kulturális menedzser, „Nemzetközi kulturális kapcsolatok ápolásáért”
459. Gönczy Sándor (Eszeny, Ukrajna) tanár,
„A magyar kultúra határon túli ápolása érdekében kifejtett életművéért”
460. Halló József (Ipolyszalka, Szlovákia) helytörténész, „A határon túli magyar kultúra ápolásáért”
461. Hudák Józsefné (Balatonakali) tanítónő, „A település közművelődése fejlesztéséért”
462. Kiss István (Lepsény) képzőművész, pedagógus, „Az életminőség fejlesztéséért”
463. Kissné Pásztor Éva (Szentmártonkáta) kultúraszervező,
„A település közművelődésének fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
464. Lavkovits László (Szombathely) ny. alezredes, „Katonai hagyományápolásért”
465. Magyar Imre (Szegvár) néptáncpedagógus, „A néptánc kultúra ápolásáért”
466. Mészáros Magdolna (Felsőszeli, Szlovákia) ny. pedagógus, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
467. Módos Ernő (Szekszárd) borász, mérnök, „A magyar borkultúra és az egészséges életmód fejlesztéséért”
468. Molnár Gergely (Kristianstad, Svédország) művelődésszervező, „A magyar kultúra külföldi ápolásáért”
469. Molnárné Vida Zsuzsanna (Algyő) ny. népművelő, „A település közművelődésének fejlesztéséért”
470. Mosonyi Mihály (Ercsi) ny. ezredes, „Kulturális örökség ápolásáért”
471. Nagy Pál (Marosvásárhely, Románia) irodalomtörténész, színház és irodalomkritikus,
„A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
472. Nagy Zoltán (Veresegyháza) közgazdász, „A magyar nemzet kulturális kapcsolatainak ápolásáért”
473. Némethné Horváth Emília (Nagykanizsa) vegyészmérnök, „A vallási közösség fejlesztéséért”
474. Oláh Lászlóné (Budapest) népművelő, „A haderő kulturális élete fejlesztéséért”
475. Dr. Pálffy Géza (Budapest) történész, „Kárpát-medencei népek együttműködésének fejlesztéséért”
476. Dr. Suba Györgyné Kocsis Julianna (Jászberény) ny. népművelő,
„A kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért”
477. Dr. Tanka László (Budapest) újságíró, jogász,
„A magyar nemzet kulturális kapcsolatainak ápolásáért”
478. Tóthné Szabó Mária (Sárrétudvari) nyugdíjas, „A közművelődés fejlesztéséért”
479. Vencseli István (Debrecen) fotóművész, „Fotóművészeti életművéért”
480. Veres–Kimpf Mária (Barcs) zenetanár, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
481. Z. Urbán Aladár (Ipolybalog, Szlovákia) tanító,
„Magyar kultúra határon túli ápolása érdekében kifejtett életművéért”

Egyetemes Kultúra Lovagja
482. Dr. sc. Dragutin Feletar (Zágráb, Horvátország) egyetemi tanár,
„A nemzetközi kulturális kapcsolatok fejlesztéséért”

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja
483. Béres Károly (Újvidék, Szerbia) református lelkész, „A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
484. Gróf Hadik András (Futak, Szerbia) katona, államférfi, „A magyar nemzetnek szolgálatáért”
485. Horváth Zoltán (Etzwilen, Svájc) nyugdíjas, „Kulturális örökség ápolásáért”




2012.

A 2012. év kitüntetettjei

Egyetemes Kultúra Lovagja

486. Doncsev Toso (Budapest) szociológus, író, műfordító, „A nemzetközi kulturális kapcsoltok ápolásért”
487. Németh Miklós (Budapest) államférfi, „A 21. század békéje érdekében kifejtett életművéért”
488. Syrokhman Mykhaylo (Ungvár, Ukrajna) egyetemi tanár, „Egyetemes kulturális örökség ápolásáért”

Magyar Kultúra Lovagja

489. Prof. Dr. Antalóczy Zoltán (Budapest) orvos,
„A korszerű orvostudomány kialakítása érdekében kifejtett életművéért”
490. Dr. Barabás László (Marosvásárhely, Románia) tanár, „A magyar kultúra külhoni ápolásáért”
491. Bárányné Drávetzky Márta (Sydney, Ausztrália) műfordító,
„A nemzetrészek közötti kapcsolatok ápolásáért”
492. Dr. Békássy Nándor Albert (Lund, Svédország) orvos, „A nemzetközi kapcsolatok fejlesztéséért”
493. Birinyi József (Budapest) népzenész, népzenekutató, „Néprajzi hagyományok ápolásáért”
494. Boldizsár Zeyk Imre (Tordaszentlászló, Románia) iskolaigazgató,
„Magyar kultúra határon túli ápolásáért”

495. Bolla János (Jászberény) agrármérnök, „Jász hagyományok ápolása érdekében kifejtett életművéért”
496. Dr. Eperjessy Ernő (Budapest) tanár, „Kulturális örökség ápolása érdekében kifejtett életművéért”
497. Kassai Lajos (Kaposmérő) íjkészítő, „A kulturális örökség ápolásáért”
498. Kaszner Margit (Budapest) grafikus, író, „A közművelődés fejlesztéséért”
499. Dr. B. Kovács István (Rimaszombat, Szlovákia) gömörológus, „A magyar kultúra külhoni ápolásáért”
500. Kázmér István (Borsi, Szlovákia) elektrotechnikus, „Történelmi örökség megmentéséért”
501. Lengyák István (Nagykanizsa) rajztanár, „Életminőség fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
502. Lengyel Ferenc (Bécs, Ausztria) pedagógus, „A magyar kultúra külhoni ápolásáért”
503. Maros Miklós (Stockholm, Svédország) zeneszerző, „A magyar kultúra külhoni népszerűsítéséért”
504. Mátyás Levente (Balassagyarmat) karnagy, „A zenei kultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
505. Monoki Kálmánné (Kisújszállás) tanár, „A kulturális örökség ápolásáért”
506. Neso Sándor (Berhida) rendőr főtörzszászlós, „Az életminőség fejlesztéséért”
507. Pandák Pál (Füzérradvány) polgármester-népzenész, „A közművelődés fejlesztéséért”
508. Pecze Gábor (Máza) polgármester-karnagy, „A közművelődés fejlesztéséért”
509. Ruda Gábor (Pilisvörösvár) pedagógus, „A külhoni magyar kultúra ápolásáért”
510. Sándor Endre (Kovácsvágás) szövetkezeti elnök – polgármester, „Az életminőség fejlesztéséért”
511. Sellyei Gáborné (Egyházashetye) főiskolai adjunktus, „A kulturális örökség ápolásáért”
512. Simó Béla (Székelykeresztúr, Románia) földrajz tanár, „Nemzetközi kulturális kapcsolatok ápolásáért”
513. Stix József (Lad) néptanító-polgármester, „A település közművelődése fejlesztéséért”
514. Dr. Szalontai Éva (Malmő, Svédország) újságíró, „A nemzetrészek közötti kapcsolatok ápolásáért”
515. Prof. Dr. Széll Kálmán Ph.D (Szombathely) orvos, „Az életminőség fejlesztéséért”
516. Szvorák Katalin (Budapest) népdalénekes, „A népzenei örökség ápolásáért”
517. Zsoldos Rudolf (Oromhegyes, Szerbia) vasesztergályos, „A határon túli magyar kultúra ápolásáért”.

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja

518. Csiki Vincéné (Palotabozsok) pedagógus, „Közösségfejlesztő életművéért”
519. Liko Deziderije (Zágráb, Horvátország) tábori lelkész,
„Emberéletek megmentéséért, önfeláldozó ember- és hazaszeretetéért”
520. Gróf Czegei Wass Albert (Astor, Amerikai Egyesült Államok) író, „Irodalmi életművéért”.




2013.

2013. év kitüntetettjei

Egyetemes Kultúra Lovagja

521. Prof. Gunter Berger (Lipcse, Németország) karigazgató
„A zenekultúra nemzetközi ápolásáért”
522. Novák Milán (Poprád, Szlovákia) zeneszerző
„A zenei élet fejlesztése érdekében kifejtett életművéért”
523. Bjorn Frode Østern (Bekkestua, Norvágia) diplomata
„A magyar - norvég kapcsolatok fejlesztéséért”
524. Margit Miriċ (Draskovec Horvátország) tanárnő
„A nemzetközi kapcsolatok ápolásáért”

Magyar Kultúra Lovagja

525. Berkesi Sándor (Debrecen) karnagy, zeneszerző
„A zenei örökség érdekében kifejtett életművéért”
526. Bokor Balázs (Los-Angeles, USA Budapest) diplomata
„A nemzetközi kapcsolatok ápolásáért”
527. Böjte Csaba (Déva Románia) ferences szerzetes
„Az ifjúság nevelése és a magyar kultúra ápolása érdekében kifejtett életművéért”
528. Csuta György (Békés) festőművész
„A kortárs képzőművészet fejlesztéséért”
529. Decsi Kiss János (Szálka) képzőművész
„A közművelődés és a kortárs művészetek fejlesztéséért”
530. Evva András (Naples USA) mecénás
„A magyar kultúra külhoni támogatásáért”
531. Ékes László (Szekszárd) újságíró
„A kulturális örökség ápolásáért”
532. Fehér József (Hódmezővásráhely) író-költő
„A kortárs irodalom fejlesztéséért”
533. Frančič Tibor (Črenšovci,Szlovénia) pedagógus
„A szlovén magyar kulturális kapcsolatok ápolásáért"
534. Garas Kálmán (Szombathely) fotográfus, fotóművész
„A közművelődés fejlesztéséért”
535. Gulyás Ferenc (Tárnok) népzenész
„A magyar népzene ápolásáért”
536. Gyifkó Gyula (Kistelek) szíjgyártó, nyerges
„A hagyományápolás érdekében kifejtett életművéért”
537. Haáz Sándor (Szentegyháza, Ro) karnagy
„A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
538. Kányádi Sándor (Nagygalambfalva Románia, Budapest) költő, műfordító
„A magyar irodalom érdekében kifejtett életművéért”
539. Kerekes Miklós (Ajak) polgármester
„A település életminősége fejlesztéséért”
540. Kurtz Mária (Melbourne, Ausztrália, Budapest) pedagógus
„A magyar kultúra külföldi ápolásáért”
541. Dr. László Győző (Fonyód) jogász
„A közművelődés fejlesztéséért”
542. Molnár József (Budapest) festőművész
„A képzőművészeti ismeretek terjesztéséért”
543. Náznán Borbála Olga (Marosvásárhely, Románia) műszaki kutató-technikus
„A magyar kultúra határon túli ápolásáért”
544. Nyisztor Ilona (Pusztina, Románia) népdalénekes, pedagógus, művelődésszervező
„A csángómagyar kultúra ápolásáért”

545. Oláh Szilveszter (Káva) szobrászművész
„A kortárs képzőművészet fejlesztéséért”
546. Orbán Júlia (Sopron) pedagógus, népművelő
„A magyar nyelv példamutató ápolásáért”
547. Örökös Tóth Lajosné (Kisújszállás) nyugdíjas könyvtáros
„A közművelődés fejlesztéséért”
548. Dr. Pappné Farkas Gabriella (Dombóvár szolfézs-zongora szakos tanár
„A magyar kultúra népi értékeinek ápolásáért”
549. Petraskó Tamás (Kisrozvágy) polgármester
„A kulturális örökség ápolásáért”
550. Punykó Mária (Beregszász, Ukrajna) pedagógus
„A magyar nyelvoktatás határon túli támogatásáért”
551. Dr. Timár Lajos (Veszprém) ny. egyetemi docens
„A nemzetközi kulturális kapcsolatok fejlesztéséért”
552. Toldi István (Kupuszina Szerbia) kertész, mesemondó
„A népmese örökség határon túli ápolásáért”
553. Tölly Julianna (Felsőőr, Ausztria) hivatalnok, irodaigazgató
„A magyar kultúra határon túli ápolása érdekében kifejtett életművéért”
554. Vajda László (Tiszaeszlár) kovács
„A népművészet ápolásáért”
555. Volentics Gyula (Sződ) helytörténeti kutató
„A kulturális örökség ápolásáért”

Posztumusz a Magyar Kultúra Lovagja:
556. Dr. Bereczki Imre (Dévaványa) helytörténész
„A kulturális örökség megmentéséért”
Még nincs szöveg...






Honlapkészítés